Amok Koşucusu-Stefan Zweig

Stefan Zweig’in Amok Koşucusu Kitabının Yorumları, Kitabı Hakkında Bilgiler.

Bir oturuşta, soluksuz okuduklarım. Zweig’in dili, üslubu, kurgusu, ahenkle uçuşan kelimeleri… Önce Amok Koşucusu’nu okudum. Yetmedi, elim Mecburiyet’e gitti, onu da okudum. Etkilenmemek mümkün değil. Hatta okumakta gecikmişim diye de söylendim kendime. Okuyanlar zaten bilir, okumayanlar için söyleyebileceğim tek şey var; keyifle okunacak, kendileri minik ama anlattıkları ve verdikleri haz muhteşem olan iki eser. Herkese mutlu günler, keyifli okumalar.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @mbesteeaydin

Hint Adalarında görev yapan bir doktorun, mesleğinin verdiği zorunluluk ve vicdani yükümlülükle, kendi içinde barındırdığı sıkıntılı duyguları arasında yaşadıklarını okuyoruz bu eserde.

Zweig ‘in insanlar üzerindeki gözlem gücü beni her zaman hayran bırakmıştır kendine. Ama bu eseri, şimdiye kadar okuduklarım içerisinde en güçlüsüydü diyebilirim.

İnsanların en karanlık yönlerini bize gösterirken, aynı zamanda en savunmasız, en masum taraflarını da görebildiğimiz bir başyapıt Amok Koşucusu.

Stefan Zweig’in Amok Koşucusu Kitabından Alıntı:

Amok koşmak ne demektir bilir misin? Sarhoşluktan öte bir tür delilik, insanlarda görülen kuduz gibi, ölüm saçan bir nöbet, sıradan bir alkol zehirlenmesiyle kıyaslanamayacak bir saplantı…

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @aynurunkitaplari

Stefan Zweig’in Amok Koşucusu Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Amok Koşucusu

Kitabın Yazarı: Stefan Zweig

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 64

İlk Baskı Yılı: 1922

3.86/5 (58)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.