Artemis-Andy Weir

Andy Weir’in Artemis Kitabının Yorumu:

Bu kitabıyla acaba Ay’da yaşam nasıl olurdu? sorusuna harika bir cevap vermiş yazar.

Marslı kitabından sonra, daha spesifik ve güçlü bir kadın baş karakter ile tamamen farklı bir bilimkurgu okuyoruz. Artemis Ay’da kurulan ilk şehirdir ve Jazz küçüklüğünden beri Artemis’te yaşamakta, geçimini sağlamak için kargo kuryesi olarak çalışmaktadır. Bir gün cazip bir teklif alır ve hayallerinin ötesinde bir komplonun içinde bulur kendisini. Bu kez polisiye unsurlara sahip kitapta, yine bilimsel terimler oldukça fazla ancak, bu durum kitabın akıcılığını etkilemiyor.

Yazarın mizahi anlatımını bu kitabında daha çok görüyoruz. Dünyada yaşamak istemeyen, esprili, güçlü ve zeki karakterimiz Jazz favorim oldu. Svobo ile olan diyaloglarına ise bayıldım.

Artemis için yazarın fazlaca araştırma yapmasını ve gerçekçi bir kurgu oluşturmasını sevdim sonu içime çok sinmese de kitabı genel itibariyle çok beğendim.

Bilimkurgunun polisiye ile harmanlanması ise ilk kitaptan, daha heyecanlı ve aksiyonlu bir kurgu sunuyor bizlere yeni nesil mizahi bilimkurgu ve polisiye okumak isterseniz, özellikle Marslı’yı okuduysanız, yazarın bu kitabını da tavsiye ediyorum ve Artemis’in film hakları çoktan alınmış, umuyorum Marslı filminden daha başarılı bir yapımla buluşuruz.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @burjoosphere

Andy Weir’in Artemis Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Artemis

Kitabın Yazarı: Andy Weir

Yayınevi: İthaki Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Bilim Kurgu

Sayfa Sayısı: 368

Çevirmen: Emre Aygün

İlk Baskı Yılı: 2017

3.86/5 (93)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.