Başlangıç-Dan Brown

Dan Brown’un Başlangıç Kitabının Konusu, Yorumları:

Dan Brown yine akıl almaz, zeki ve cesur bir kurgu yaratmış👏 Profesör Langdon’un eski öğrencisi Edmond Krisch önemli bir keşif yaptığını belirterek dünyaya açıklamak için, Langdon’u ve ileri gelen bilim insanlarını, bir müzede etkinliğe davet eder ve sonrasında beklenmedik olaylar, entrikalı, karmaşık ve tehlikeli bir oyun başlar😋 Edmond keşfi için dünyada büyük yankı bulacağını ve “Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?” Sorularına bir nevi cevap niteliğinde olacağını düşünmektedir. Ancak keşfini açıklamak gerçekten kolay olacak mı?

Kitap boyunca ne keşfettiğini cidden çok merak ettim😂 ve bu konuyla ilgili daha fazla açıklama yapmak istemiyorum🤐 Yazar yine inanılmaz bir araştırma yapmış🤓 kitapta yer alan sanat eserleri, müzeler, mimari yapılar hepsi gerçek! Okurken mola verip, araştırıyor ve araştırırken biraz zaman kaybediyorsunuz.

Ama kesinlikle o zaman kaybına değer, hepsi enfes😍 sanat eserleri hakkında bilgiler edinmek ve yerinde tasvirlerle, sanki müzedeymiş hissi muhteşemdi👏 ancak keşke kitapta karekod uygulaması olsaydı🙈 tüm bu bilgilere daha hızlı ulaşırdık✌ bu kitapta dikkatimi çeken Dan Brown geleneksel tarzının biraz dışında yazmış olması😳 tarihi semboller, bulmaca ve gizemlerini kurguda bir nebze geride bırakarak, felsefe ve din temasını daha ön planda sunmuş.

Ama kitap kesinlikle bir bilgi hazinesi👏 Yaşam amacımı, simgesel bir şekilde analiz etmek, bu yazarla birlikte keşfettiğim bir yolculuk😍 enfes bir kurgu ve hayatı sorgulama üzerine keyifli bir kitap okumak isterseniz tavsiye ediyorum😎

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @burjoosphere

Kitap Edmond Kirsch ‘ün tüm Dünya’yı değiştirecek bir keşif yapmasıyla başlıyor. Bu keşfini açıklamak için tüm insanlara sesini duyurabileceği bir sunum hazırlıyor. Öyle bir keşif ki her şeyi kökten değiştirecek, din devrini tamamen kapatacak… Keşfin ortaya çıkmasını engellemek isteyen kişiler tarafından ortaya çıkarılan olaylar çevresinde ölümler ve kaçırılmalarında eşlik ettiği bir süreç başlıyor. Veee sonuçta o büyük keşif “Nereden geliyoruz? Nereye gidiyoruz ?” Soruları eşliğinde meydana çıkıyor.

✍ Ben galiba beklentilerimi çok yüksek tuttum bu sebeple kitabın sonu beni beklediğim kadar etkilemedi. Yani az çok tahmin edilebilecek şekilde gelişti olaylar ve sonuçlar. Dolayısıyla pek tadı olmadı bende elbette merak uyandırdı ancak minimum seviyede. Sanırım pek beğenemedim ben. Sizlere keyifli okumalar dilerim Can’lar.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kahvekitapikilisi

Dan Brown’un Başlangıç Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Başlangıç

Kitabın Yazarı: Dan Brown

Yayınevi: Altın Kitaplar

Kitabın Türü: Roman, Macera, Aksiyon, Gizem

Sayfa Sayısı: 536

Orijinal Adı: Origin

İlk Baskı Yılı: 2017

4.03/5 (79)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.