Bazı Yollar Yalnız Yürünür-Özgür Bacaksız

Özgür Bacaksız’ın Bazı Yollar Yalnız Yürünür Kitabının Yorumu:

Merhaba Kitap Dostlarım.

Kendi benliğinizi tanımaya, keşfetmeye hazır mısınız? İnsan, birçok duygu buhranından geçer. Birçok sınava tabi tutulur. Bu sınavlarla mücadele ederken, zaman zaman düşer ama düştüğü yerden kalkmayı da bilir. Bu kitap sizi tam olarak buradan, düştüğünüzü hissettiğiniz ve kendinizi çözmeye çalıştığınız süreçte tutacak elinizden. Belki hiçbir zaman yeterli olmayacak bildiklerimiz çünkü insan yaşamı boyunca bir şeyler öğrenir. Ama öğrendiğinden feyz alıp, ilerlerse de hiçbir güç önünde duramaz.

Bu iyileşme hareketi için, önce kalbinize inmeniz ve iç sesinize kulak vermeniz gerekiyor. Bu süreçleri kat ederken de, hangi konulara ve davranışlara dikkat etmeniz gerektiğini bu kitap ile fark edeceksiniz. İçerisinde felsefenin önemli isimlerinden alıntı aforizmalar olmakla birlikte, Özgür Bacaksız’ın bu sözler doğrultusunda sizlere verdiği öğüt ve fikirleri var. Tecrübe ve acıları, gözyaşları ve mutlulukları var. Deneme ve Aforizmalar çizimlerle başarılı bir şekilde desteklenmiş, okuyucu için daha akıcı bir hale gelmiş. Bazı Yollar Yalnız Yürünür, sizlere canı gönülden tavsiye edebileceğim, benimde başucu kitaplarım arasında yerini alacak çok güzel bir eser.

‘’Öyle korkma, düşersen düş. Düşerken aç ki gözlerini, ne için düştüğünü gör. Nasıl dibe çektiğini bil, kimin ittiğini bil, acıyı bil, dengeyi bil. O anın bir mola olduğunu, bir sınav olduğunu bil. Bir an gelir ki, kalkar insan yerden.’’

Kitaba Puanım:5/5

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap_dostum

Özgür Bacaksız’ın Bazı Yollar Yalnız Yürünür Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Bazı Yollar Yalnız Yürünür

Kitabın Yazarı: Özgür Bacaksız

Yayınevi: Destek Yayınları

Kitabın Türü: Deneme

Sayfa Sayısı: 144

İlk Baskı Yılı: 2018

3.9/5 (84)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.