Berlinli Apartmanı-Yaprak Öz

Yaprak Öz’ün Berlinli Apartmanı Kitabının Yorumu:

Merhaba Kitap Dostlarım.

Hayatı tayinlerle geçmiş birisi olarak, sol baştan yaşamanın, alışılagelmiş düzeni yeniden kurmaya çalışmanın ne demek olduğunu bilirim. Oya, bir çevirmen. Anne ve babasının vefatından sonra abisi Ozan ile birlikte yaşıyordu. Lakin abisi Funda ile evlenince, Oya da kendi hayatının rotasını çizmek istiyor ve böyle taşınıyor Berlinli Apartmanı’na. Apartman sakinlerinin hepsi birbirinden garip ve Oya o dönemlerde cinayet romanı çeviriyor. Çok gergin bir süreç, ben olsam korkardım. Ahsen Hanım normal bir profil çiziyor, oğlu Rauf ise dış görünüşünün ürkütücülüğü dışında ‘Kaç ben tehlikeyim’ diye bağırıyor. Elif, sakinlerin en genci ve Oya’ya can yoldaşlığı eden kişi. Kaan ve Barbaros diğer genç ve gözde bekarlar. Apartmandaki yerlerini ofis olarak kullandıkları için, komşulara en uzak kişiler. Faruka, ağzı iyi laf yapan tipte teyzelerden, birde kedisinin adı Şeytan. Düşünsenize komşularınızdan birisinin kedisinin adı Şeytan. Kim kedisinin adına Şeytan koyar Allah aşkına Matild ve Natali kardeşler ise verdiği tepkiler ve söyledikleri şeylerle korktuğum kişiler. Bünyamin ise apartman yöneticisi, başta bu bey amca da korkutmadı değil hani.

Oya, evini seviyor. Yalnızlığı seviyor. Elif ile kurduğu arkadaşlıktan memnun, birlikte erkek avına bile çıkıyorlar. Ama işlenen bir cinayet ile olaylar karışmaya başlıyor. Oya korku filmleri izlemekten keyif alıp ‘Keşke bende böyle bir şey yaşasaydım’ diyen bir karakter. Zaman zaman ‘deli mi bu kız özendiği şeye bak’ dediğim bile oldu. Ama birisinin onunla uğraşmaya başladığını anladığı an, o da gerilmeye başlıyor. Bu apartman da tuhaf şeyler oluyor ve okurken sizi de biraz geriyor. İlk Yaprak Öz kitabım ve yazarı şimdiden çok sevdim.

Berlinli Apartmanı başarılıydı, yalnızca olayları çabuk ortaya serdi diye düşünüyorum. Sonuna kadar bizi yanıltacak, ters köşe yapacak diye bekledim ama gerçekleşmedi. Yine de severek okudum, gerilim çok korkutucu seviye de değil, sadece biraz sizi tedirgin ediyor. Bu sebeple dozaj iyi, tavsiye ederim.

‘’Bazen hayat hiç ummadığınız bir anda tatlılaşır, her şey yolunda gitmeye başlar, çevrenizi güzelliklerin kapladığına şaşkınlıkla tanık olursunuz ya, bana da aynen böyle oldu.’’

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap_dostum

Yaprak Öz’ün Berlinli Apartmanı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Berlinli Apartmanı

Kitabın Yazarı: Yaprak Öz

Yayınevi: Yitik Ülke Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Polisiye

Sayfa Sayısı: 239

İlk Baskı Yılı: 2017

4.1/5 (115)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.