Büyük Fikirler El Kitabı-Daniel Smith

Daniel Smith’in Büyük Fikirler El Kitabı Eserinin Yorumu:

Merhaba Kitap Dostlarım. Hani böyle okuduğunuz için kendinizi şanslı hissettiğiniz kitaplar vardır ya, Büyük Fikirler El Kitabı benim için tam olarak böyle bir kitap. Okurken hem yeni bilgiler öğrendim, hem bildiklerimin üstüne yenilerini ekledim.

Kitap içerisinde 8 ana bölüme ayrılıyor ve bu bölümler altında o kategoriye giren bilgilerin açıklamaları yer alıyor. Mesela; Evren ve Din, Matematik, Bilim, Felsefe ve daha nicesi. Farklı dinler, inanışlar öğrendim.’Evren nasıl var oldu?’ sorusuna bilim adamları ve düşünürlerin görüşleriyle yeni bakış açıları edindim.’Gerçekten de böyle olmuş olabilir mi?’ sorusunu çok kez sordum kendime. Matematik ve türevlerinden nefret etsem de, hayatımızda önemli bir rolü olduğunu biliyorum. Sayılar, pi, cebir ama en çoktan olasılık teorisi. Yapay zeka bana çok ürkütücü geliyor, Stephan Hawking kıyamet/dünyanın sonunun yapay zeka ile olacağını öne sürüyor. Olması mümkün mü? Neden olmasın.

Ötenazi mutlu/huzurlu ölüm olarak geçiyor. Bazı ülkelerde hala yasal iken, bazılarında yasak. Bitkisel hayatta olan birisinin fişini çekmek tamam çünkü ölümü çoktan gerçekleşmiş oluyor ama kanser olup çok ilerleyen birisinin öleceği netleşince onu zehirleyerek öldürmek bana göre mutlu yada huzurlu bir ölüm değil. Hala tartışılan bir konu bu. Yeni bilgiler öğrenmek inanılmaz güzel bir duygu ve Büyük Fikirler El Kitabı’nı okurken sürekli bu mutluluğu yaşadım. Çok güzeldi ve kitaplığım da bir hazine var artık. Bu kitap benim hazinem, içerisinde ki bilgiler dahilinde.

Sizleri sıkmadan ve güzel kanıtlarla ve delillerle tezini kanıtlıyor. Çok yayarak anlatsa okuyucuyu yorabilirdi ama kitap tam ölçüde. Mutlaka okuyun diyebileceğim, harikulade zengin bir eser.

Kitaba Puanım:5/5

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap_dostum

Daniel Smith’in Büyük Fikirler El Kitabı Eserinin Künyesi:

Kitabın Adı: Büyük Fikirler El Kitabı

Kitabın Yazarı: Daniel Smith

Yayınevi: Salon Yayınları

Kitabın Türü: Bilim, Mühendislik, Dünya Tarihi

Sayfa Sayısı: 304

İlk Baskı Yılı: 2018 (Salon Yayınları)

3.9/5 (108)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.