Casus-Paulo Coelho

Brezilyalı Yazar Paulo Coelho’nun Casus Kitabının Yorumu:

Merhaba Kitap Dostlarım. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, tam da örnek olabilecek bir kadın karakterin yer aldığı Casus yorumu ile geldim.

Mata Hari; gerçek olaylara dayanan bir hayat hikayesi bu sebeple hem gıpta ederek hem de mücadelesini benimseyerek okuyorsunuz. Mata Hari, hayatını farklı yönlendirebileceğine inandı. Bunu ilk olarak yaşamaktan sıkıldığı Hollanda’dan ayrılıp özgürce ve gönlünce yaşayabileceği Paris’e giderek gerçekleştirdi. Bunun için evlendi, çocuğu oldu ama bir gün eşiyle gittiği davette dans eden insanları gördü. Onların danstan öte, tutkularını ve özgürce kendilerini dans ile ifade edebildiklerini gördü. O günden sonra bambaşka bir kadın olacak. Artık kim ne der diye düşünmeden dilediğince dans edecek, istediği kişilerle birlikte olacak hatta bu onu camia içinde talep edilen bir kadın yapacak. Mata Hari, çok zeki bir kadın. Olaylar nasıl oldu da yargılanmaya geldi derseniz işte bunu engellenemez bir hızla öğreneceksiniz. Onun hatası özgür olmayı dilemekti, herkesin yadırgadığını ayan beyan yapmak ve kimseye eyvallah etmemesiydi. Cezasına yürürken dahi başı dik yürüdü asla pişmanlık duymadı.

Kitap avukatı ile arasında geçen yazışmadan oluşuyor. Çok sevdim ve üzüldüm. Mutlaka okuyun.

‘’Kadın, ölmeden önce yaşamlarımızın en ince ayrıntısına kadar planlandığını söylemişti: doğmak, okula gitmek, koca bulmak için üniversiteye devam etmek, dünyanın en fena adamıyla olsa bile sırf kimsenin bizi istemediğine dair söylentiler çıkmasın diye evlenmek ve çocuk sahibi olmak, yaşlanmak, son demlerde kaldırıma bir sandalye koyup gelen geçeni seyretmek, hayatta her şeyi biliyormuş gibi davranmak ama yüreğinin,’Başka bir şey yapmayı deneyebilirdin,’ diyen sesini bir türlü susturamamak.’’

Kitaba Puanım: 5/5

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap_dostum

Paulo Coelho’nun Casus Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Casus

Kitabın Yazarı: Paulo Coelho

Kitabın Türü: Roman

Orijinal Adı: A Espia

İlk Baskı Yılı: 2016

4.39/5 (23)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.