Çizgili Pijamalı Çocuk-John Boyne

John Boyne’nin Çizgili Pijamalı Çocuk Kitabının Yorumu:

Çok güzel bir kitapsın sen!

Neden mi? Çünkü öyle saf, öyle gerçek, öyle temiz bir hikâyesi var ki. Beni özellikle sonu çok etkiledi. Ağlamadım ama çok üzüldüm.

Kitabın arka kapağında yazanlar bile, okumak için meraklanmanıza yetiyor. Dokuz yaşındaki Bruno’nun hikâyesini okuyacaksınız bu kitapta ancak bu kitap dokuz yaşındakiler için değil, demiş bize yazar. Kitapların arkasında genelde içerikle alakalı bilgiler olur ya hani, bu kitapta yok. İyisi mi siz hiçbir şey bilmeden, sadece okuyun sözleriyle de devam etmiş. Ben de aradığım kitap bu dedim ve başladım okumaya. Bir günde bitti, merak ettim ve bazı tahminlerde bulundum Bruno’ya dair. Ama tahmin etmeden sadece okumak daha güzel. Bence siz öyle yapın.

Hayır, elbette ki size kitapla ilgili bilgi vermeyeceğim. Çünkü eminim ki yazar da böyle isterdi. Sadece Alman-Yahudi hikâyesini okuyacaksınız diyebilirim. Ve Bruno’nun o Küçük Prens’i andıran saflığını.

Filmi de var kitabın. Henüz izlemedim ancak öğrencilerime izletebilir miyim, uygun mudur diye biraz bakınırken kitaptaki cümlelere ve anlatılanlara nasıl sadık kalındığını fark ettim. Kesin çok güzeldir ve en kısa zamanda izleyeceğim.

Kitaba dair yorumlar hep çok güzeldi. En azından ben hiç olumsuz bir yoruma rastlamadım diyebilirim. Ama ben size gerçekten bu güzel kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Bence seveceksiniz. Hepinize mutlu bir akşam diliyorum.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @cansunun_kitapligi

John Boyne’nin Çizgili Pijamalı Çocuk Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Çizgili Pijamalı Çocuk

Kitabın Yazarı: John Boyne

Yayınevi: Tudem Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 208

Çevirmen: Tayfun Törüner, Tülin Törüner

Orijinal Adı: The Boy in the Striped Pyjamas

İlk Baskı Yılı: 2006

4.13/5 (94)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.