Dilemma-Samantha King

Samantha King’in Dilemma Kitabının Yorumu:

‘’Parmak uçlarım Aidan’ın süt gibi yumuşacık yanaklarına dokunmanın nasıl bir his olduğunu unuttuğu için sızlıyor ve sarılacak çocuğum olmadığı için acıyan kollarımı kendime dolamaktan başka çarem kalmıyor.’’

Dilemma: İnsanı istenmeyen seçeneklerden birini, çoğunlukla iki seçenekten birini izlemeye zorlayan tartışma, sorun veya usa vurma durumu.

Örneğin hayatını çocuklarına adamış, onlar için ölebilecek bir annesiniz. Ama ikiz çocuklarınızın onuncu doğum günü sabahında sevginiz teste tabi tutuluyor. Bir katil evinize giriyor ve size korkunç bir dilemma sunuyor: Çocuklarından biri ölmek zorunda. Hangisini tercih edersin? .

Hamlet’in ‘’Çünkü o ölüm uykusunda ne rüyalar görülür.’’ alıntısı ile başlayan kitap, yazarın aynı zamanda psikanalist olmasıyla zekice kurgulanmış bir labirente dönüşürken dört bölümden oluşan kitabın her bölümü kafanızda kurduğunuz ihtimalleri yerle bir ediyor.

Öyle sahici bir perdenin önünde oynanıyor ki, olaya kapılıp gitmemek mümkün değil. Uzun zamandır bir kitap kahramanı ile bu kadar “bir” olmamıştım. Hatta o kadar ileri gittim ki sanki Madeleine katile parmağı ile hangi çocuğunu seçtiğini gösteriyorken kalbi deli gibi çarpan ve midesi ağzına gelen bendim. .

Ve öldürülmek için kendisini değil ikizini seçen annesine, hayata, gülümsemeye, mutlu olmaya karşı körleşen Aidan’ı bir ömür uzaklıktan seyrederken Madeleine’ın iç geçirmelerini biliyorum çünkü boğulur gibi kesik kesik nefesleri onunla birlikte ben de aldım. ‘’Şu anda benden nasıl nefret ediyorsa, kız kardeşine de öyle açıkça hayrandı. Hayır, nefret çok güçlü, çok aktif bir sözcük. Ben onun için yokum artık, kendisi de yok sayılır zaten.’’

Zekice kurgulanmış, sinir bozucu bir psikolojik gerilim meraklıları mutlaka şans vermeli.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @arzunun_okuma_gunlugu

Samantha King’in Dilemma Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Dilemma

Kitabın Yazarı: Samantha King

Yayınevi: Kara Karga Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Korku, Gerilim

Sayfa Sayısı: 360

Çevirmen: Begüm Kovulmaz

İlk Baskı Yılı: 2018 (Kara Karga Yayınları)

4.11/5 (114)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.