Dua Engel Tanımaz Fatma-Ahmet Bulut

Ahmet Bulut’un Dua Engel Tanımaz Fatma Kitabının Yorumu:

Herkese merhaba! Günler o kadar hızlı geçiyor ki inanın yetiştiremiyorum şu özetleri bir de bu aralar okuduğum tüm kitaplar sayfa bakımından yüzü geçmiyor rahat günde bir kitap bitirebiliyorum. Bu arada Dua Engel Tanımaz kitabını geçen pazar günü Teyzem hediye etti. Teyzeden almış olmak bu hediyeyi muazzam derecede harika. Kitabın her sayfasında gözlerim doldu diyebilirim. Ruha işleyen manevi olarak yoğun hisler yaşatan harika bir kitap biraz bahsedeyim.

Ahmet Bulut hocamızın imza günü düzenlenir ve o kadar çok sıra olur ki sıranın sonuna doğru engelli bir kardeşimizi sandalyesinde görüp yanına çağırır. Ve o şekil de Fatma Hanım ile tanışır. Fatma Hanım Sivas’ın bir köyünde yaşayan engelli bir kardeşimizdir. Yani merdiven çıkarken zorlanan adım atarken dahi yerçekiminin sanki on katını omuzlarına yüklemiş gibi zorlanır. Okul da sürekli duvar kenarlarında tutuna tutuna kimse ona çarpıp da ya da değmesin diye düşmemek için okul boşalınca evine gider. Fatma’nın hastalığı gün geçtikçe ilerler yaşı ilerledikçe adımlarını atamaz olur ve sandalyeye bağlı olarak yaşamaya başlar. Kur’an-ı Kerimi bile tutamayacak kadar kasları güçsüzleşir.  Tabi Fatma isyan ediyor mu? Elbette Hayır! Daha da çok bağlanıyor Rabbine ve tüm gününü ibadet ederek geçiriyor. Ahmet hocanın da imzaya geleceğini duyunca gözyaşları sel oluyor ve imzaya gidiyor. Ve daha sonra hayal edemeyeceği bir mutlulukla geri dönüyor. Birkaç gün sonra Ahmet Hoca ve arkadaşı Fatma Kardeşimizin evine ziyarete geliyor. Bir sürü konuşma ve birçok olaylar bu şekil de gelişiyor.

Kısaca şunu demek istiyorum; Engel hiçbir zaman ne ibadet etmeyi ne de gerçekleştirmek istediğiniz hayalleri engeller. Engel biz insanların beyni ya da kalbidir. O yüzden yozlaşmış pis bakışları engelli insanların üzerine yoğunlaştırmayın. Rahatsız oluyorlar yapmayın bunu yapmayın o sandalyeye yarın ya da bir gün sende oturabilirsin annen de oturabilir baban da eşin de çocuğun da biran önce toparlayın bakışlarınızı…

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @lilyninkitapgezegeni

Ahmet Bulut’un Dua Engel Tanımaz Fatma Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Dua Engel Tanımaz Fatma

Kitabın Yazarı: Ahmet Bulut

Yayınevi: Timaş Yayınları

Kitabın Türü: Günlük, Anı

Sayfa Sayısı: 176

İlk Baskı Yılı: 2016

3.9/5 (125)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.