Ecem-Müjde Aklanoğlu

Müjde Aklanoğlu’nun Ecem Kitabının Yorumu:

Herkese iyi günler ben Ecem serisi kitabının yorumuyla geldim. Müjde Aklanoğlu her hikayesinde beklentiyi bir tık üste taşıyan bir yazar bunu çok güzel başarıyor. Her kitabını ayrı bir keyifle okuyorum.

Ecem serisine gelecek olursam İlk kitaptaki Ecem ve Delifişek Cem’den eser yoktu. 2. kitapta o kadar kızdım ki ikisine anlatamam. Dilli düdük Ecem’imiz lafını sözünü esirgemeyen insanı diliyle öldüren o kız sustu. Sustukça sorunlar büyüdü sorunlar büyüdükçe ilişki çıkmaza girdi. Kitabı okurken o kadar çok Ecem konuş artık diye söylendim ki anlatamam. Gelelim Cem karakterine hani derler ya insanın derdi büyükse ya çok gülermiş ya da çok katı durur insanlara duvar örer o duvardan geçirmezmiş işte Cem’de aynen öyle bir karakter katı duruşunun altında öyle acılar yaşamış öyle kırılmış bir adam vardı ki asla tahmin edemezdim. Bu iki deliye ne kadar çok kızdıysam o kadar çok sevip hayran oldum. Ecem çok hayran olunası bir karakterdi acılar onu olgunlaştırdı ve Cem’in yaptıklarına rağmen onu afetti ve aşkı için savaştı pes etmedi. Okurken Cem’e kızamıyorsunuz çünkü öyle acılar yaşamış ki bir çocuğun kaldıramayacağı kadar ağır şeyler okurken içiniz yanıyor. Öyle sahneler vardı ki kitapta kah güldürdü kah ağlattı kah içimizi yaktı.

Birde öyle bir karakter vardı ki okurken bu kadar yüzsüz olmaz insan dedim Kahraman Ecemin eski nişanlısı bir peşlerini bırakmadı iki aşığın çeşitli oyunlar oynadı ama aşkları o kadar büyüktü ki ne yaparsa yapsın ayıramadı.

Ayrıca kitapta baş kısımlarda Müjde hanımın yazdığı o kadar anlamlı cümleler vardı ki onları çok beğendim. Müjde hanıma çok teşekkür ediyorum böyle anlamlı bir kitap yazdığı için emeğine kalemine sağlık. Müjde hanım yazsın biz okuyalım.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @ceyda5329

Müjde Aklanoğlu’nun Ecem Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Ecem

Kitabın Yazarı: Müjde Aklanoğlu

Yayınevi: Hasrem Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 344

İlk Baskı Yılı: 2018

3.85/5 (88)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.