Frida Kahlo Aşk ve Acı-Rauda Jamis

Fransız Yazar Rauda Jamis’in Frida Kahlo Aşk ve Acı Kitabının Yorumu:

Rauda Jamis tarafından kaleme alınan biyografi türünde olan bu kitap, Frida’nın hayatı boyunca deneyimlediği her şey; aşkları, ailesi, arkadaşları, kazaları, ameliyatları ve hastalıklarını sanki Frida’nın ağzından dinliyormuşçasına yazılmış.

Frida ünlü bir kadın ressam hepinizin bildiği gibi. Kendisinin de defalarca belirttiği üzere, Frida yaşanmışlıklarını tablolarına aktarıyor aslında. Bir şair nasıl kalemini kullanarak duygularını aktarıyorsa Frida da fırçasını kullanarak tuvale aktarmış. Ve bunu o kadar başarılı bir şekilde yapmış ki herkesi kendine hayran bırakmış. Onun hayatını okurken, aslında biz kadınların ne kadar güçlü olduğunu ve aslında başaramayacağımız hiçbir şey olmadığını bir kez daha gördüm. Erkeklerin kadınlar üstüne sadece fiziksel üstünlüğü var, bu da bir gerçek. Frida’nın bu kadar kısa bir yaşama bu kadar başarı ve sevgi sığdırması beni çok mutlu etti ama kitap bittiğinde de duygulanmadan edemedim.

Son olarak da arkadaşlar kitabın sonunda fuşa kâğıdında, küçük küçük kareler halinde Frida’nın tabloları ve resimleri var. Kitabı okurken bahsedilen bu eserleri kitap sonunda görmek de çok müthişti.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kahvezen

Rauda Jamis’in Frida Kahlo Aşk ve Acı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Frida Kahlo Aşk ve Acı

Kitabın Yazarı: Rauda Jamis

Yayınevi: Everest Yayınları

Kitabın Türü: Biyografi, Roman

Sayfa Sayısı: 304

İlk Baskı Yılı: 2002

3.81/5 (93)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.