İnce Memed 3-Yaşar Kemal

Yaşar Kemal’in İnce Memed 3 Romanının Konusu, Özeti, Alıntıları.

Yaşar Kemal’in İnce Memed 3 Kitabından Alıntılar

Sen insanoğlunun içindeki kurtsun, ne olursan ol, nereye gidersen git. İşte insanoğlunun içindeki bu kurdunu yitirmeyecek, ona kıyamete kadar gözü gibi, yüreği gibi bakacak. O kurt insanoğlunun şahdamarı, atan yüreğidir. Senin içindeki kurt da, işte insanlığın bu kurdudur.

Bu dünya zulüm dünyası oldukça, böylece de kaldıkça milletin gözü eşkıyalığa bulaşmış, haksızlıklara, zulme dayanamadıklarına inandıkları kişilerin üstünde olur her zaman.

Çok yorgundu, kendini zorlayarak bir kaç adım daha attıktan sonra olduğu yere yığıldı ve aynı anda kendinden geçti İnce Memed. Düşmana yenik düşmüştü, kan gölü yavaş yavaş her yeri sardı.. Tüm Çukurova bir telaş içindeydi. Haber onlara da ulaşmıştı. Tazı Tahsin kaymakama haberi yetiştirdiğinden beri duymayan kalmamıştı İnce Memed’in öldüğünü. Herkes bu haberi bekliyormuş gibi duyar duymaz sevindiler çoğu. Hemen güzel haberi Ankara’ya ulaştırdılar.. Bir ağa öldü, diğeri geldi o da öldü bir başkası geldi. Ya şimdi bir İnce Memed daha gelir miydi dünyaya.. Analar başkasını doğurur muydu?

Yaşar Kemal’in İnce Memed 3 Kitabının Yorumu

İnce Memed efsanesi bu kitabında kimi köylüyü üzdü kimini sevindirdi. Ama daha çok sevindirdi tabii. Meğer İnce Memed ne çok büyütülmüş köylülerin ve ağaların gözünde nasıl korkuluyormuş ondan.. Bana göre serinin bu kitabı çok zor aktı. Sıkıldım bazı yerlerde okurken yine güzeldi ama durağan ilerlediği için zorladı beni okurken. Bakalım son kitapta bizi neler bekliyor. Seriye hala başlamayanlar okumalı, keyifli okumalar.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @1kitap.1kadin

Yaşar Kemal İnce Memed 3

Yaşar Kemal’in İnce Memed 3 Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: İnce Memed 3

Kitabın Yazarı: Yaşar Kemal

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 640 (Yapı Kredi Yayınları)

İlk Baskı Yılı: 1984

4/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.