Issız Kar Taneleri-Kimberley Freeman

Kimberley Freeman’ın Issız Kar Taneleri Kitabının Yorumu:

Üç küçük kız. İkisi babaları tarafından amcalarına bırakılıp aslında terk edilir sorumsuz babaları tarafından. Ve iki küçük bunun acısını bir ömür farklı şekilde yaşarlar; küçük Lena ise çok uzun zaman beklediği babasını arar bir süre. Gençliğin verdiği heyecan ve yokluktan kurtulma isteği bu üç kıza akıl almaz bir plan yaptırır. Amcalarının ölmesi ve birbirine olan bağları onlara Rusya’yı terk edip Amerika’ya yerleşme hayali kurdursa da soluğu İngiltere’de alırlar.

İngiltere artık yavaş yavaş genç kız olan üç kuzenin her birine ayrı bir hayat yaşatır. Ancak Rusya’dan ayrılmadan yaptıkları ve başarısız oldukları plan sanki bir uğursuzluk gibi takip eder kızları. Her yıl geleneksel buluşma yapan kızların hikayesi sayfalar ilerledikçe bazen soluk soluğa okuduğum bir hikayeye döndü.

Ben her şeye rağmen, belki mesleki sebepten; ebeveyni tarafından terk edilen ve sevilmediğini hisseden iki kızın acısını, kayıplarını, ayakta durma, hayallerini gerçekleştirme çabaları ve hayal kırıklıklarını okudum. Bu büyük acının üstesinden gelmek onlar için de yeterince zordu; her zor anda kuzen Sofi yanlarında olsa da.

Okurken büyük bir keyif aldığımı söylemek isterim; özellikle son sayfalarda heyecanın artması soluk soluğa okuttu kendini.

Size keyifli okumalar, sevgiyle kalın dostlar.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @ebrulogoglu

Kimberley Freeman’ın Issız Kar Taneleri Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Issız Kar Taneleri

Kitabın Yazarı: Kimberley Freeman

Yayınevi: Arkadya Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 696

Çevirmen: Dilek Parsadan

Orijinal Adı: Gold Dust

İlk Baskı Yılı: 2017 (Arkadya Yayınları)

3.96/5 (72)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.