Kafesteki Cennet-Delicia Black

Delicia Black’in Kafesteki Cennet Kitabının Yorumu:

Merhaba Kitap Dostlarım.

Katherine küçük yaşta sevdiği annesini kaybediyor. Babası hiçbir zaman Katherine’e karşı sevgi dolu olmadı. Bulduğu ilk fırsatta tıpkı karısı Elizabeth ile yaptığı evlilik gibi, kızını da küçük yaşta hiç tanımadığı bir aileye nişanlıyor. Bunun sebebi ise para ve ün. Elbette Katherine büyüyene kadar bu nişanın bir geçerliliği yok, nihayetinde onlar daha çocuk. Seneler geçip Katherine genç kızlık çağına girince, Cloucester Dükü’ne götürülüyor. Bahçe de uzun boylu, çekici bir erkek görüyor ki seneler önce çocukken gördüğü çelimsiz erkek ile nasıl aynı olabilir bunun hayretine düşüyor. Lakin o nişanlısı değil, nişanlısının abisi Cloucester Dükü Jordan Henry Wilson. Jordan’nın geçimsiz bir evliliği var. Katherine’e baktığında tek gördüğü şey çıt kırıldı bir çocuk. Bu görüşünüzde emin misiniz sayın Dük?

Katherine her gün Jordan ve karısı Mary ile zıtlaşırken, herkesin sakladığı bir sırrı görüyor. Bu noktada kalbim kırılmış olabilir.

Katherine babasının evinde hapis olduğu kafeste, iki kişiye söz verdiriyor. Sonrasında ise rakam üçe yükseliyor. Hem Jordan’ın hem de Katherine’in hayatında kırıklıklar ve savaş vardı. Çekim belki de bu yüzdendir. Birde eski evde yardımcıları olan Daniel var. Katherine’e olan duygularını ifade edip sonrasında Dük’ün evine gelince nasıl oluyor da duvar gibi oluyor bu çocuk anlamıyorum. Sanki hiç söylememiş gibi. Yalan yok ben nişanlısı Samuel veyahut Daniel ile olsaydı daha zarif ve romantik bir kurgu olur hayaliyle yaşadım. Bir yarıda Katherine’i, diğer yarıda Jordan’ı savundum.

Okuması keyifliydi, favorim hala Kibir Kraliçesi. Çünkü yaşanılan dönemden daha fazla izler taşıyordu. Tasarım muazzam, historical severlere tavsiyemdir.

‘’Mutlu olmak için mucizelere ihtiyacım yok, çünkü senin kalbine sahibim.’’

Kitaba Puanım:4.5/5

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap_dostum

Delicia Black’in Kafesteki Cennet Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Kafesteki Cennet

Kitabın Yazarı: Delicia Black

Yayınevi: Gitane Kitap

Kitabın Türü: Roman, Aşk, Romantik

Sayfa Sayısı: 376

İlk Baskı Yılı: 2018 (Gitane Kitap)

3.95/5 (103)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.