Kör Suikastçı-Margaret Atwood

Margaret Atwood’un Kör Suikastçı Kitabının Yorumu:

Damızlık Kızın Öyküsü kitabı ile gönlüme taht kuran Margaret Atwood ‘’Kör Suikastçi’’ kitabında benimde çok sevdiğim roman içinde roman tekniği ile biz okuyuculara muhteşem bir ziyafet çekiyor.

Chase Düğme Fabrikası’nın sahibinin kızları Iris ve Laura’nın hayat hikayeleri ile başlayan kitap dört ayrı bölümden oluşuyor.

Iris Chase’in yaşlılığı ve onun anlatımıyla devam eden ilk bölüm, Chase ailesi ve iki kız kardeşin çocukluğu, Laura Chase’in yazdığı Kör Suikastçı romanı ve gazete kupürleriyle dönemin haberlerinin anlatıldığı bölümler birbirine müthiş bir kurgu ile bağlanıyor.

Laura ve Iris’in mutlu giden çocukluk ve gençlikleri hayatlarına giren iki erkek Alex Thomas ve Richard Griffin yüzünden geriye dönüşü olmayacak şekilde değişir. Babalarının iflas etmesi yüzünden Iris’in Richard’la evlenerek ailesini kurtarma girişimi aslında kardeşi Laura’yı korumak için yaptığı bir fedakarlık olmasına rağmen bu evlilik kız kardeşlerin ilişkilerinin de sonunu getirir. Richard ve ablası Winifred’in kötülükleri Iris’i mutsuz bir evliliğe mahkûm ederken, Laura ‘nın ise hapsedildiği akıl hastanesinde yaşam mücadelesi vermesine neden olur.

Ana hikayeye eşlik eden Laura Chase’in kaleme aldığı Kör Suikastçı romanı ise, Zycron gezegeninde geçer ve bir adamın bir kadına anlattığı ilginç hikayelerle ilerler, bana göre kitabın en ilgi çekici kısmını bu bölüm oluşturuyordu.

Sırlarla dolu ve müthiş bir son ile inanılmaz bir okuma şöleni sunan Kör Suikastçı şiddetle tavsiyemdir mutlaka okumalısınız.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap_sevdam

Margaret Atwood’un Kör Suikastçı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Kör Suikastçı

Kitabın Yazarı: Margaret Atwood

Yayınevi: Doğan Kitap

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 672

Çevirmen: Canan Sılay

Orijinal Adı: The Blind Assassin

İlk Baskı Yılı: 2000

3.86/5 (93)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.