Kurtulan Kızlar-Riley Sager

Riley Sager’in Kurtulan Kızlar Kitabının Yorumu:

‘’Yakınlık, bir kez daha kaybetmeyi göze alamayacağım bir lükstü.’’

‘’Yavaş ve kararlı olan yarışı kazanır.’’

Bir katilden kurtulabilmek için, bir katilin içgüdülerine sahip olmalısınız.

On yıl önce Quincy Carpenter beş arkadaşıyla birlikte tatile gitmiş ve tek başına dönmüştü; sadece filmlerde görebileceğiniz türden bir katliamdan sağ kurtulan tek kişiydi. Bir anda, kimsenin üyesi olmayı arzu etmeyeceği bir kulübün, basında Kurtulan Kızlar adıyla anılan, benzer şekilde sağ kalanlardan oluşan bir grubun üyesi olmuştu. Üniversiteden atılan bir öğrencinin bıçağından geçirdiği dokuz kız arkadaşını kaybeden Lisa; Nightlight Inn’deki vardiyasında Çuval Adam’a meydan okuyan Sam ve şimdi de Çam Ev’den ve “o” diye söz ettiği adamdan kaçarak kanlar içinde ormanda koşturan Quincy.

Quincy artık iyiydi, hatta reçeteli Xanax’ı sayesinde harikaydı. Neredeyse nişanlısı sayılan, ilgili erkek arkadaşı Jeff ve popüler bir pasta bloğu vardı; güzel bir apartman dairesinde yaşıyordu ve yıllar önce hayatını kurtaran polis memuru Coop desteğini ondan asla esirgemiyordu. O geceye ait detayların büyük çoğunluğunu hatırlamıyordu; geçmiş, geçmişte kalmıştı.

Ta ki ilk Kurtulan Kız, Lisa banyosunun küvetinde, bileklerini kesmiş olarak bulunduğunda ve ikinci Kurtulan Kız Sam, Quincy’nin kapısında belirene kadar…

Kitap bittikten sonra ne okudum ben dedim. Çok iyiydi, çok beğendim, gibi cümleler kurmamak olanaksız. Tahminde bulunamadım, tahminim tutmadı diyemeyeceğim ama yine de kitabı çok severek kapattım. Kitapta geçen ortamdan her bahsedildiğinde gerçekten gerildim. Geçmiş ve şimdiki zaman şeklinde dönüşümlü anlatımda her ikisi de ayrı bir heyecan veriyordu. Geçmişi okuduğumda şimdiki zamanı merak ettim, şimdiki zamanda da bir diğerini. Yavaş yavaş okudum ama hiç mi hiç sıkılmadım. Tavsiye ederim.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitaplariylamutlu

Riley Sager’in Kurtulan Kızlar Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Kurtulan Kızlar

Kitabın Yazarı: Riley Sager

Yayınevi: Yabancı Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Korku, Gerilim, Polisiye

Çevirmen: Aslıhan Kuzucan

Sayfa Sayısı: 400

Orijinal Adı: Final Girls

İlk Baskı Yılı: 2018 (Yabancı Yayınları)

3.91/5 (115)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.