Lydia-J. A. Redmerski

J. A. Redmerski’nin Lydia Kitabının Yorumu:

Merhaba Kitap Dostlarım.

Sakladığınız sırlar kaç kişinin hayatına bedel? Izabel çeteye sonradan dahil olmasına rağmen kendi bildiğini dikte ediyor. Victor’un sarsıcı itiraflarından sonra öfkelenmesine elbette ki hak veriyorum lakin bu kitapla birlikte Victor’a acıma duygum ağır bastı. Başlangıcından belli bir süre geçip çift olduklarını sandıkları dönemden itibaren yazar sürekli ‘Aşk zayıflatır’ konusunu işledi okuyucuya. Sen git, şeytana pabucunu ters giydirecek adamı aptal aşığa çevir. İkili arasında yeryüzüne çıkan itiraflar o kadar üst üste çıkıyor ki, zaman zaman ‘Her şey bir hiç uğruna, yalandan mı ibaretti?’ diye düşündüm.

Izabel yine plan yapıyor, bu daha çok güç gösterisiydi bana kalırsa. Çünkü Javier’in elinden kaçtığı andan itibaren, kendi kimliğini arama ve sorgulama vardı. Sıvı, bulunduğu kabın şeklini alır, Izabel’de Victor’un. Naeva ile karanlığa sürüklenen Izabel’in kirli çamaşırları da çıkıyor meydana. ‘Ben ikimizin iyiliğini düşündüm’ diye hareket edilen her adımda, dikkat ederseniz bu kararı alan kişinin menfaatine ya da isteğine bağlı bir durum var.

Serinin başlangıçta planlanan sayıya ulaşması ve sonradan yazarın devam kararı almasıyla, beni ilk sayfalarda yavaş karşıladı. Yarısından sonrasında ise hızla ilerledi. İsimlerin takma ad ile ilerlemesi okuyucuyu şaşırtmıyor. Akış yönüne bakacak olursak aklımdaki sona doğru ilerliyor rota. Victor serinin zirvesiydi, son kitap olarak kalmasını daha uygun görmüştüm, yazarın çıkardığı sırlara bakacak olursak önümüzde daha çookkk kitap var. Halimden şikayetçi değilim, güzel temposu ve aksiyonu ile hızlı gidiyor. Fredrik bebeğim iyi olsun yeter. Izabel’in elinde kukla oldu koca birlik, en çok ona yanıyorum.

‘’Hepimizin taşımak zorunda olduğu ağır yükler var, adamım. Bazılarımızınki diğerlerinden daha fazla tabi.’’

Kitaba Puanım:4.5/5

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap_dostum

J. A. Redmerski’nin Lydia Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Lydia

Kitap Serisi: Katiller Çetesi

Kitabın Yazarı: J. A. Redmerski

Yayınevi: Ephesus Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Korku, Gerilim, Aşk, Romantik

Sayfa Sayısı: 336

Çevirmen: Murat Karlıdağ

Orijinal Adı: Spiders in the Grove

İlk Baskı Yılı: 2018 (Ephesus Yayınları)

3.84/5 (109)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.