Mahşerin Dört Atlısı Ares-Larissa Ione

Larissa Ione’nin Mahşerin Dört Atlısı Ares Kitabının Yorumu:

Çok büyük bir merakla ve beklentiyle başladığım Mahşerin Dört Atlısı serisinin ilk kitabı olan Ares (Savaş) bitti. Beklentimi fazlasıyla karşıladı diyebilirim. Açıkçası bu kadar iyi olacağını beklemiyordum.

Şimdiye kadar birçok farklı film uyarlamasını seyrettiğim Mahşerin Dört Atlısı’nın ilk defa da kitabını okumuş oldum. Kesinlikle filmlerinden çok daha iyi olduğunu söylemek isterim. İlk kitapta, isminden de anlaşılacağı üzere dört atlıdan biri olan Ares (savaş) işleniyor. Ares ile birlikte diğer kardeşleri de yoğun olarak okuyoruz ama ana kurgu Ares’in üzerine yazılmış.

Günümüz dünyası ile Cennet ve Cehennem arasında, kendi açtıkları kapılarla gidip gelen Atlıların savaşları, melekler, şeytanlar, İblisler, cehennem köpekleri ve insanlar arasındaki kargaşa, koşturmaca ve aşk tek solukta okuttu kitabı. Aslında bu tür mitolojik kurgularda aşkın çok yoğun işlenmesi pek hoşuma gitmez. Sanki asıl konunun dışına çıkılmış gibi düşünürüm. Tabi bunda da çok yoğun bir aşk vardı ve sanırım o beni biraz da olsa rahatsız etti. Ayrıca yaşanan aşkın +18 olduğunu özellikle söylüyorum ki okumayı düşünenler ona göre karar versin.

Ama genel olarak bakıldığında kurguyu çok beğendim.

Özellikle Mahşerin Dört Atlısı ‘nın nasıl doğduğundan başlayarak anlatması, kitabı daha iyi anlamanızı sağlıyor. Özellikle sonlarda Cehennem köpeklerinin kralı Cerberus’ un (üç başlı köpek) ve Hades’in kurguya dahil olması beni bitirdi.

Larissa Ione’nin Mahşerin Dört Atlısı Ares Kitabından Alıntı:

Onun adı Ares ve omuzlarında tüm insanlığın kaderini taşıyor…

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @aynurunkitaplari

Larissa Ione’nin Mahşerin Dört Atlısı Ares Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Mahşerin Dört Atlısı Ares

Kitabın Yazarı: Larissa Ione

Yayınevi: Arunas Yayıncılık

Kitabın Türü: Roman, Fantastik

Çevirmen: Burcu Çelik

Sayfa Sayısı: 362

İlk Baskı Yılı: 2012 (Arunas Yayıncılık)

4.1/5 (113)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.