Nehir Kuşlarının Şarkısı-Lisa Wingate

Lisa Wingate’nin Nehir Kuşlarının Şarkısı Kitabının Yorumu:

Okurken yüreğinizi sızlatacak kitaplardan. Çünkü konusu yaşanmış bir hikayeye dayanıyor…

1930’lu yıllarda Amerika’da büyük buhran yaşanıyordu. Umarsızca kredi dağıtan bankalar, bu dağıttıklarını geri alamaz olunca ekonomi çöktü. Binlerce insan işsiz kaldı. İnsanlar çocuklarını dahi satmaya başladılar. İşte kitap bu buhran döneminde yaşanan bir olayı anlatıyor.

Nehir üzerinde yaşayan Foss ailesi fakirdir ancak mutludur. Bir gün anneleri erken doğum sebebi ile hastaneye götürülmek durumunda kalır ve beş kardeş ilk defa yalnız kalırlar. Sabah olduğunda nehir polisi gelir ve çocukları ailelerine götüreceklerini söyler. Çocuklar peşlerine takılır ancak sonuç umdukları gibi çıkmaz. Bir çocuk esirgeme kurumuna gönderilen çocukları zorlu bir hayat beklemektedir. Kendileri gibi birçok çocuğun bulunduğu yerde başlarına geleceklerden bi haberdirler. Oradaki çocukların kimi zengin ailelere yüksek ücretler karşılığı satılırken, kimi içinde bulunduğu kötü şartlara dayanamayıp hayata veda eder.

Kitap bir geçmişten bir günümüzden bölümler anlatarak bizi hikayenin içine çekiyor. Yozlaşmış insanların hayırsever kisvesi altında ne kadar aşağılık işlere bulaştığını gözler önüne seriyor. Ve maalesef görüyoruz ki en çok acı çekenler her zaman çocuklar oluyor.

Aşırı duygusal olduğum bir dönemde okuduğum kitap beni derinden sarstı. Eminim ki sizi de etkisi altına alacak. Birlikte okuduğum müthiş dostlara da teşekkür ederim, sizlerle okumak zevkti.

Bütün yollar suçlulukla döşenmiş, acıyla çizilmiş ve utançla örülmüştü.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @ikizlerleokuyorum

Lisa Wingate’nin Nehir Kuşlarının Şarkısı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Nehir Kuşlarının Şarkısı

Kitabın Yazarı: Lisa Wingate

Yayınevi: Nemesis Kitap

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 432

Çevirmen: Özgün Çelik

Orijinal Adı: Before We Were Yours

İlk Baskı Yılı: 2017

4.2/5 (20)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.