Panik Atak Dört Ayaklı Bir Fildir-Hayrettin Şahin-Reyhan Erdoğan

Hayrettin Şahin ve Reyhan Erdoğan’ın Panik Atak Dört Ayaklı Bir Fildir Kitabının Yorumları:

Bugün sizlere okumuş olduğum Panik Atak Dört Ayaklı Bir Fildir kitabından bahsetmek istiyorum.

Bu kitap bir kişisel gelişim kitabı olup panik atak sıkıntısı yaşayanlar insanlar için çözüm odaklı örnekler ve farklı terapi teknikleriyle sunulmuş bir öz yardım kitabı niteliğindedir. Fakat bana göre sadece panik ataklı insanlar değil günlük hayatta yaşanılan bazı durumlarda kaygıları korkuları endişeleriyle kendisini ve çevresini olumsuz şekilde etkileyen insanlarda okumalı diye düşünüyorum. Ben ağır derecelerde bu tarz sıkıntıları çekmesem de, insanız olumsuz olaylarda da ya da olabilecek olumsuz olayları kafamıza takıp ister istemez etkilenip sıkıntılı ruh hallerimizin doğmasına sebebiyet verebiliyoruz.

Ve sonucunda duygularımızla oluşan düşünceler davranışlarımızı etkiliyor. Bu da çok kötü sonuçlar doğurabiliyor işte burada bize etki eden her türlü olumsuz durumu kontrol edebilme ve en aza indirgemeyle ilgili birçok örnek vaka, terapiler, duygu düşünce sorgulama egzersizleri gibi gerçekten insanı bir nebze olsun rahatlatan çok yararlı bilgiler sunarak bir farkındalık oluşmasını sağlıyor. Bu kitabı okurken fazlasıyla keyif aldığımı söyleyebilirim. En çok beğendiğim ve bende fazlasıyla yer etmiş bölümde tebessüm terapisi oldu. Ben zaten genel olarak pozitif bir insanım ama yine de gün içinde ve hayatımın devamlılığında kendime şart koştuğum daha fazla dikte etmem gereken her ne olursa olsun pozitif olma kavramım var bunu elimden geldiğince uygulamaya çalışıyorum. Bu uygulamamı da tebessüm terapisiyle daha da fazla özümseyip tebessümün hem kendi içimde hem de hayatın içinde önemini bir kez daha iyi anladım.

Tebessüm edin arkadaşlar. Çok zor bir şey değil tebessüm ederken de çevremizdeki insanları da teşvik edin. Karşısında sürekli çatık kaşlı bir muhatabının olmasını kim ister dimi?

Kitapta yine gülmekle ilgili ‘’dünyanın en güzel yüzünü getirin kaşlarını çatsın o yüz çirkinleşir yüzü güzelleştiren şey ağız burun kulak değil takındığımız tavırdır’’ diyor çok doğru gerçekten de bunun gibi hayata dair pek çok farklı konuda da çıkarımlar sağlayabileceğiniz altın mahiyetinde öğütlerle taçlandırılmış güzel bir kitap. Tavsiyemdir.

Kitaplarla kalın.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitapkadraj

Panik atak, depresyon, obsesyon gibi psikolojik sorunlar bir birikimin sonucudur.

Hangi ilacı kullanırsanız kullanın, hangi doktora giderseniz gidin, içinizdeki birikimi temizlemediğiniz müddetçe huzura kavuşamazsınız.

Çevrenizde gördüğünüz, duyduğunuz, kokladığınız, dokunduğunuz, her şey içinizdeki travmatik olayların linkinin aktif gelmesini sağlıyor.

Sizin için önemli olan rahatlamak ve boşaltmaktır. Volkan gibisiniz.

İçinizdeki lavları attığınız zaman iyileşeceksiniz.

Panik atak dört ayaklı bir fildir kitabı, psikolojik ve kişisel gelişim türü olarak harmanlanmış.

Panik atağın nasıl ortaya çıktığını, nelerin tetiklediğini, çözüm yöntemlerini örnekler vererek anlatmış. Yazar, hastalarından verdiği örneklerle terapi yöntemlerini anlatması kitabi daha kolay okumanıza ve anlamınıza yardımcı oluyor.

Panik atak çözüm öneriler için; şükür terapisi, tebessüm terapisi, yoga nefes çalışması, nefes egzersizi gibi birçok yöntemleri uygulamalı örnekli anlatıyor.

Kitabi çok beğendim. Rehber olarak kullanacağınız öz yardım kitabı. Kesinlikle okumanızı öneririm.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @begusunkutuphanesi

Hayrettin Şahin ve Reyhan Erdoğan’ın Panik Atak Dört Ayaklı Bir Fildir Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Panik Atak Dört Ayaklı Bir Fildir

Kitabın Yazarı: Hayrettin Şahin, Reyhan Erdoğan

Yayınevi: Alfa Psikoloji Yayınları

Kitabın Türü: Psikoloji, Kişisel Gelişim

Sayfa Sayısı: 250

İlk Baskı Yılı: 2016

3.88/5 (96)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.