Reh Güzar-Gülbahar Kurtoğlu

Gülbahar Kurtoğlu’nun Reh-Güzar Kitabının Yorumu:

Herkese kocaman Merhabalar.

Yorumuma başlamadan önce sizlere bu kitabı çıkar çıkmaz okumadığım için ne kadar pişman olduğumu belirtmek istiyorum… Son zamanlarda okumuş olduğum en özgün en kaliteli kitaplardan bir tanesidir!

Temel olarak sadece bir konuyu ele almayıp birçok konuyu bir arada harmanlayıp, detaylı olarak araştırma yapıp Mevlana ve Şemsi Tebrizi seçkileri ile kitabını bütünleştiren bunu tam anlamıyla başarabilen yazarımızı sonsuz tebrik ediyorum.

Kitabı elime alır almaz bir solukta okuyup bitireceğimi tahmin ediyordum. Ama bu kadar da çabuk beklemiyordum! Keşke biraz daha uzun olsaydı… Okumalara doyamadım. Kitap genel hatları ile psikolojik ağırlıklı… Her ne kadar kişinin yaşamlarından örnekler alınsa da bu kitap bizim birer aynamız yaşamımızdan kesitler yüzleşmemiz gereken hayatın acı gerçekleri.

Bu kitap bir arayış romanı! Mutlaka ama mutlaka herkes okumalı. Ama kitabı okurken sessiz ve kendinizi dinleyerek hayatınızı ve yaşam seklinizi göz önüne alarak okumanızı tavsiye ederim! Zira okuyacağınız bu hikaye tüylerinizi ürpertecek ve sizi bambaşka diyarlara götürecek. Kitabı bitirdikten sonra anlayacaksınız ki bu hayatta hiçbir şey tesadüf değildir; hiçbir insan nedensiz çıkmak karşınıza!

Bu muazzam eseri bir solukta okudum ve içinde kendi hayatımdan birçok örneklere rastladım bir kere de şükrettim. Çünkü bizim şikayet ettiğimiz birçok şey başka insanlar için bulunmaz bir nimet!

Yazarımızın kalemi oldukça akıcı anlatımı merak uyandırıcı. Kitapta en sevdiğim ise ŞEMS ‘in Aşkın 40 Kuralı’nın kitaptaki karakterlerin hayatları ile bütünleştirilip açıklayıcı ve doyurucu bir anlatıma sahip olması! Ve bu da kitaba ayrı bir lezzet katıyor!  Şiddetle tavsiye ediyorum. Kitabın ismi ve kapağı zaten okumanız merak etmeniz için geçerli bir neden! Ve diyorum ki Reh-i Rüzgar ile çıktığınız bu yolda kendinizi bulma mertebesine ulaşmanız dileklerimle… (Ulaşacağınızdan şüphem yok)!

Yazarımız başarılarının devamını diliyor; Ayzıt Yayınlarına böyle güzel eserlerle bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ederim.

Kitapla kalın, Hoşçakalın…

Yeni yorumlarda görüşmek üzere…

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap.home

Gülbahar Kurtoğlu’nun Reh-Güzar Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Reh-Güzar

Kitabın Yazarı: Gülbahar Kurtoğlu

Yayınevi: Ayzıt Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 270

İlk Baskı Yılı: 2018

3.85/5 (119)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.