Sardinya Efsaneleri-Grazia Deledda

Grazia Deledda’nın Sardinya Efsaneleri Kitabının Yorumu:

Herkese merhaba mutlu ve huzurlu hafta sonları! Nobel Edebiyat Ödülü almış bir kitap ile karşınızdayım. Kitap gerçekten çok etkileyici özellikle geç saatlerde okursanız hem sizin için daha keyifli olur hem de daha da gerilimli bir okuma olur. Kitap toplam yüz küsur sayfa fakat her iki sayfa da bir farklı farklı hikayelere yer verilmiş. Roman diyemeyiz çünkü kitap içerisinde ona yakın hikaye var. Her biri müthiş.

İtalyan büyük ozanı Deledda’nın kalemi çok sağlam diyebilirim, okurken adeta tüm sayfa gözler önümde raks ediyordu. Bir saatte rahatça okunabilecek bir kitap. Benim bu sene üçüncü Gotik kitabım yani 2018 yılının içerisinde toplam üç Gotik kitap bitirmiş oldum. Gotik edebiyatı diğer edebi kitaplara göre biraz daha hayal gücüne dayanıyor. Yazar ne kadar düş görürse kalemi de o kadar sağlam olur. Deledda ise hayal gücünü gerçekten en iyi bir biçimde sayfalara aktarmış.

Kitabın içerisinde, şeytanlar bir diğer adıyla ifritleri ve cinleri bol bir şekil de işliyorsunuz. Benim en çok hoşuma giden hikayesi, ‘’Geyik Kılığındaki Şeytan’’ oldu. Çoban o kadar çok uyanıktır ki Şeytanın oyununa bir türlü gelmez. Tabi bu durum şeytanı daha da çok kızdırır, Çoban bir gün sürüsünü çayıra salıp ava gider fakat şeytan da her zaman ki gibi iş başındadır. Çoban ileride bir geyik görür ve o kadar çok etkilenir ki geyiğin peşinden gider. Geyik bir çukurun içine girerek kaybolur. Çoban da geyiğin peşine gider ve şeytanın tuzağına düşer.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @lilyninkitapgezegeni

Grazia Deledda’nın Sardinya Efsaneleri Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Sardinya Efsaneleri

Kitabın Yazarı: Grazia Deledda

Yayınevi: Can Yayınları

Kitabın Türü: Öykü, Korku, Gerilim

Sayfa Sayısı: 104

Çevirmen: Kemal Atakay

Orijinal Adı: Leggende sarde

İlk Baskı Yılı: 2011 (Can Yayınları)

4.06/5 (129)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.