Savaş Sanatı-Sun Tzu

Sun Tzu’nun Savaş Sanatı Kitabının Yorumları:

Savaş kuralları üzerine yazılan kitabın aslında kim tarafın yazıldığı bilinmiyor. 4. Ve 5. Yüzyılda yazıldığını öne süren tarihçiler var. Hala daha günümüzde akademisyenler kitabı kimin yazdığını konusunda hemfikir olamamışlardır. .

13 bölümden oluşan kitap eski zamanlardaki savaşın taktiksel sırlarını paylaşıyor. Günümüzde artık toprak yollardan giden ordular, kalkanını yere vuran askerler olmadığı için eski zamanların savaş sahnelerini anlamak zor olabilir.

Savaşta en büyük hedefiniz uzun seferler değil zafer olmalıdır.

Bu sözden sonra aklıma gelen söz. Zafer, ‘’Zafer benimdir’’ diyebilenindir. Başarı ise, ‘’Başaracağım’’ diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. Kim bilir belki de Ulu Önder’inde bu kitabı okumuş olması muhtemeldir.

Bol kitaplı günleriniz olsun.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @bayankitaplik

Gerçekten bir askeri komutan olan Sun Tzu (ya da Sun Zi siz hangi telaffuzunu kabul ederseniz artık) etkili savaş taktikleri veriyor bu kitapta. Yahu biz asker değiliz ne işimize yarayacak demeyin. Evet bunlar savaş taktiği ama aynı zamanda hiç bir yerde bulamayacağınız kişisel gelişim öğütleri aynı zamanda. Yani kendinizle savaşta kullanabilirsiniz ya da daha da önemlisi hayata karşı varoluş savaşınızda kullanabilirsiniz.

Birçok ülkede iş hayatında mücadele edenlere başucu kitabı olmuş bir kaynak. Benim de kitaplığıma kattığıma bir kez daha sevindiğim ve tekrar tekrar okuyacağım bir kitap oldu. Tavsiyemdir. Keyifli akşamlar…

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @booklover_lady

Sun Tzu’nun Savaş Sanatı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Savaş Sanatı

Kitabın Yazarı: Sun Tzu

Kitabın Türü: Felsefe

Orijinal Adı: Bing Fa

3.9/5 (73)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.