Sen Yokken-Güneş Demirel

Güneş Demirel’in Sen Yokken Kitabının Yorumu:

Merhaba Kitap Dostlarım.

Hayattaki en önemli varlığınızı ve sevdiğinizi emanet edebileceğiniz kişiler var mı? Çiçek ve İpek birlikte büyümüş iki kadın. Çiçek kendi ailesinden göremediği sevgiyi, İpek ve onun ailesinden görüyor. Öğrencilik yıllarını da birlikte geçiren ikili, kısa süreliğine ayrı düşüyorlar. Ve bu ayrı geçen zamanda Çiçek hem aşık oluyor hem de hamile kalıyor. Ama dönüşü çok buruk oluyor. Çiçek, bebeğini İpek’e emanet ediyor. Onu kendi bebeği gibi koruyup kollayacağını, seveceğini biliyor. Bundan sonrası için İpek ve Cemal’in bakış açılarıyla okuyoruz kitabı. İpek, bebeği koruyacak korumasına da Cemal ile savaşabilecek mi? İkisi de verdiği kaybın üzüntüsüyle kavrulurken, onları birbirine bağlayan bebek oluyor.

Çiçek bir günlük tutmuş, hepsine son sözlerini söylemişti. İleride anne olursam, gözüm kapalı emanet edebileceğim ailem dışında 3 dostum var. Benimde şüphesiz onlar gelirdi aklıma lakin bir zamanlar sevdiğim adamı da bebekle birlikte dostuma verir miydim ondan emin değilim. Kitabı okurken daha önce izlediğim birkaç filmi anımsadım. İpek’in pes etmeyişini, sabırla bebeğe bakmasını takdir ettim. Cemal ise hem sevdim hem kızdım.

Kitap çok akıcıydı, eleştirdiğim yönleri de oldu. Çevreme de sordum ‘Siz olsanız ne yapardınız?’ diye. Aldığım yanıt hep aynıydı.’Dostuma elbette emanet ederim ama sevdiğim adamı da bile isteye dostumla olsun diye belirtmem’ dediler. Genelinde güzeldi, akıp gitti sayfalar.

‘’İnsan dediğimiz canlı ne garipti; bir demi, bir demini tutmuyordu. Tuhaf, arsız bir türdük.’’

Kitaba Puanım:4.5/5

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap_dostum

Güneş Demirel’in Sen Yokken Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Sen Yokken

Kitabın Yazarı: Güneş Demirel

Yayınevi: Ephesus Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Romantik

Sayfa Sayısı: 336 (Ephesus Yayınları)

İlk Baskı Yılı: 2018 (Ephesus Yayınları)

3.82/5 (92)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.