Sessiz Köşe-Dean R. Koontz

Dean R. Koontz’un Sessiz Köşe Kitabının Yorumu:

Muhteşem bir Koontz kitabının yorumuyla herkese merhaba.

Öncelikle söylemem gereken, daha önceki Koontz kitaplarından oldukça farklı bir kurgu okudum. Çünkü Koontz ‘un kitaplarındaki en belirgin özelliği, daha kitabın ilk sayfalarında konuya ani giriş yapmasıdır. Ama bu kurguda, ilk yetmiş sayfadan sonra hız ve gerilim başlıyor. Ayrıca kitap karakterlerinin nitelikleri ve çevresinde uyandırdığı etkileri üzerinde oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Betimlemelere çok dikkat edilmiş ve ana karakterin her attığı adımı adeta okuyucu da yaşıyor.

Mutlu bir evliliği, başarılarla dolu bir iş hayatı olan eşinin intihar etmesiyle, kendini çok güçlü bir organizasyonun içinde bulan Jane Hawk’ın müthiş macerasını okuyoruz kitapta. Jane Hawk başarılı bir FBI ajanı ve eşinin intihar ettiğine asla inanmıyor. Ama öylesine büyük bir olaylar zincirine giriyor ki, her defasında biraz daha çıkılmaz bir hal alıyor. Bu kadar güçlü kişilerin olduğu bu döngüde Jane tek başına hareket ediyor ve hem kendiyle, hem de onu engellemek isteyen güçlerle verdiği mücadele muhteşemdi.

Her ne kadar alışılmışın dışında bir Koontz kurgusu olsa da, mükemmel bir gerilim ve polisiyeydi arkadaşlar 😍 Serinin ilk kitabıydı ve ben devam kitabını şimdiden dört gözle bekliyorum. Eğer siz de benim gibi Koontz hayranı iseniz kesinlikle okumalısınız diyorum ve sizleri bir kaç alıntıyla baş başa bırakıyorum.

Dean R. Koontz’un Sessiz Köşe Kitabından Alıntılar:

Gölgelerin kendi gölgelerini bıraktığı böyle tehlikeli zamanlarda, karanlığın ışığı yuttuğu zamanlarda, adil olanla olmayan aynı maskeyi takıyordu.

En karanlığın bile karanlığında, umut hep bir can kurtaran halatı olarak kalacaktı; kimi zaman bir sicim inceliğinde olsa bile.

Biri ilk sahnede Hamlet’i öldürmüş olsaydı, oyun sonunda çok daha fazla insan hayatta kalırdı.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @aynurbaskan.spiritus

Dean R. Koontz’un Sessiz Köşe Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Sessiz Köşe

Kitabın Yazarı: Dean R. Koontz

Yayınevi: Portakal Kitap

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 416

İlk Baskı Yılı: 2018 (Portakal Kitap)

3.66/5 (56)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.