Siyah-Ted Dekker

Ted Dekker’in Siyah Kitabının Yorumu:

Çember Serisi, dört kitaptan oluşuyor. Yeşil, Siyah, Kırmızı ve Beyaz. Yeşil; hem başlangıç kitabı hem de son kitap. Seriyi ister Yeşil’den başlayıp Kırmızı ile bitiriyorsunuz, isterseniz de Siyah ile başlayıp Yeşil’le bitiriyorsunuz. Başlangıç ve Son tamamen size kalmış. İşte serinin tam da bu özelliği benim çok dikkatimi çekmişti ve bu yüzden kitapları büyük bir merakla almıştım. Ben ilk kitap olarak gördüğünüz gibi Siyah’ı seçtim.

Kitap 608 sayfa olması nedeniyle en başta beni çok korkutmuştu. Okumaya başladım ve 300. sayfalara gelene kadar biraz sıkıldım çünkü çok dümdüz ilerledi. Hiçbir olay olmadı çok uzatıldığını düşündüm fakat o sayfalardan sonra kitapta gerilim arttı. Bir daha elimden bırakamadım. Öncelikle olaylar gerçekten çok ilgi çekici. Karakterimiz Thomas, dünyada uyuyor, uyandığında farklı bir dünyaya gözlerini açıyor. O farklı dünyada uyuduğundaysa tekrar kendi dünyasına dönüyor ve dünyayı tehdit eden bir virüsün peşinde koşturuyor. Rüyaları son bulmuyor, gerçeği belirleyemiyor.

Kitapta sonlara yaklaştıkça, ilk 300 sayfanın neden o kadar uzatıldığını anladım. Ayrıntılara girilmişti çünkü eğer yazar o kadar ayrıntılı anlatmasaydı ben olayları kavrayamaz anlayamazdım. Kitabın sonu o kadar güzeldi ki o uzatılan kısımları gölgede bıraktı. 608 sayfa okumama değdi mi? Evet değdi. Bölümler çok uzun tutulmamıştı, bu özelliğini sevdim. Yazarın dilini de sevdim, bu yazarın okuduğum ilk kitabı oldu. Normalde bir seriye başladığım zaman ilk kitabından sonra hemen diğer kitabını okurdum ama dediğim gibi Siyah’ın ilk 300 sayfası çok uzatılmış geldiği için araya başka kitap koymak istedim. Yoksa çok fazla sıkılabileceğimi düşündüm.

Kitap gerçekten mükemmel bitti. Kırmızı için sabırsızlanıyorum. Seriyi tavsiye edip etmediğime, kitapların hepsini okuduktan sonra karar vereceğim.

Sevgi ile kalın…

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitapzadem

Ted Dekker’in Siyah Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Siyah

Kitabın Yazarı: Ted Dekker

Yayınevi: Martı Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Fantastik

Sayfa Sayısı: 610

Orijinal Adı: Black

İlk Baskı Yılı: 2011

3.79/5 (95)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.