Üç Silahşor-Alexandre Dumas

Alexandre Dumas’ın Üç Silahşor Kitabının Yorumu:

Herkese merhaba! Dört gün boyunca harika bir gezintiye çıktım. Gezinti sayfaların arasında olunca daha da bir harika oldu. Üç Silahsor’ler benim sürekli merak edip bir türlü başlayamadığım bir kitaptı. En sonunda cesaretimi toplayıp okudum. İyi ki okumuşum diyorum çünkü her sayfası muazzam derece de etkileyiciydi bir an önce kitaba başlamanızı tavsiye ederim. 2018 yılının en favori kitaplarımın arasında yerini aldı. Sanırım uzun sürede yerini koruyacaktır.

The Musketeers izledikten sonra aslında bu kitabı okuma isteği oluştu. Dizi gerçekten etkileyiciydi üç sezon boyunca soluksuz izledim diyebilirim. Biter bitmez kitabını okumaya başladım. Çok fazla dizi de hatalar var kitaba göre fakat adı üzerinde dizi. Gelelim kitaba; .17. Yüzyılda Melung kasabasında yaşayan Gaskonyalı bir aile vardır. Adam kralın sarayında silahşor olmak istemiştir ve bu hayali gerçekleşemeyince oğluna vermiştir bu görevi. Oğlunun eline bir mektup tutuşturarak kasabaya M. de Tréville’nin yanına göndermiştir. Adı D’Artanyan olan bu genç, yolda çeşitli kavgalara dâhil olmuş ve geçtiği yerlerde yadırganmıştır.

Sonunda kasabaya ulaştığında insanlar yine onu yadırgayıp alay etmişlerdir. D’Artanyan dayanamayıp yine kavga etmiş ama bu sefer kendini yerde baygın bulmuştur. Onu bayıltanlar, D’Artanyan’ın cebinden babasının yazdığı mektubu alıp gitmişlerdir.

Kral ı koruyan üç silahşor artık dört silahşore yükselmiştir. Aramis, Athos, Porthos ve D’Artanya dır.

D’ Artanya aşırı derecede keskin zekalı bir gençtir. Ve evli olan bir kadına aşık olur. Fakat kadın bir zaman sonra ortadan birden kaybolur. Aşk acısı çeken D’Artanya başına birçok şey gelir kısaca olaydan olaya sürükleniyor. Kitabı okurken hem merak hem de heyecanı aynı anda yaşayacaksınız.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @lilyninkitapgezegeni

Alexandre Dumas’ın Üç Silahşor Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Üç Silahşor

Kitabın Yazarı: Alexandre Dumas

Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 755 (Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

Orijinal Adı: Les Trois Mousquetaires

İlk Baskı Yılı: 1844

4.12/5 (141)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.