Yasemin’in Savaşı-Nurgül Sönmez

Nurgül Sönmez’in Yasemin’in Savaşı Kitabının Yorumu:

Herkese güzelliklerle dolu muazzam bir gün diliyorum.

Kitabı okumaya başlamadan önce yanınıza bolca peçete almayı unutmayın!

Bu kitabı yorumlamaya asla ömrüm yetmez… Çok hassas ve sonuna kadar mücadelesini verdiğimiz vermeye de devam edeceğimiz bir konu… Çocuk istismarı ve tecavüzleri… Yasemin’in hikayesi, tüm yüreklere dokunacak ve bütün herkese ders olacak karakterde bir eser…

Çocuklarımız bu hayattaki en büyük mutluluğumuz, yaşam sevincimiz ve onlar da büyüklerinin sevgisi ile gelecekte dimdik kendi ayakları üzerinde duran cennetten birer çiçektir. Ne yazık ki bu ülkede özellikle kız çocuklarımız yobaz zihniyetli insanlar tarafından hak etmediği şeyler yaşamakta. Benim yazmaya ne dilim varır ne de kaleme alabilirim. Yasemin’in yaşadıklarını okurken tüylerim diken diken oldu, yutkunduğum ve şoktan şoka girdiğim sayfalar… Kimi sayfaları elim titrer vaziyette zor çevirdim. Her sayfasında gözyaşı döktüm. Hiç kimsenin hakkı yok bir kız çocuğunu daha oyun oynama çağında iken büyük bir birey yapmaya, özgürlüğünü çalmaya kimsenin hakkı yok!

Kocaman yürekli, cesur, olgun ve karşısına çıkan her engele rağmen yılmadan doğru bildiği yolda yürüyen Yasemin! O kadar ağır şeyler yaşadı ki…! Daha küçük yaştan itibaren o kadar büyük acılara göğüs gerdi ki…! Sabretti ve dimdik ayakta kaldı. Mücadelesi örnek olacak kutsallıkta… Bu kitap bütün Yaseminlerimize ithafen yazılmış! Mutlaka okuyalım ve okutturalım!

Yaseminlerimizi soldurmayalım! Hiç kimsenin çocuk bedeni, çocuk ruhu, çocuk duyguları zarar görmesin. Zarar verenlere de sessiz kalmayalım. Herkes cezasını çeksin! Kimsenin yaptığı yanına kalmasın!

Böyle bir kitabı kaleme almak son derece cesaret ve kocaman bir yürek ister. Güzel yüreğinden ve başarılarından dolayı Nurgül Hanım’ı bir kez daha tebrik ederim. Nurgül Hanım’ı takdir ediyorum mücadelesinden dolayı. Yolu daima açık olsun.

Son söz olarak sunu söylüyorum; çocuklara dokunmayın! Kıymetli yazarımızın başarılarının devamını diliyor, yayınevimiz Uğur Tuna Yayınları’na böyle güzel eserlerle bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitap.home

Nurgül Sönmez’in Yasemin’in Savaşı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Yasemin’in Savaşı

Kitabın Yazarı: Nurgül Sönmez

Yayınevi: Uğur Tuna Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 468

İlk Baskı Yılı: 2018

4.2/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

1 2 3 4 5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.